Птахівництво як бізнес
Якщо ви живете в приватному будинку і у Вас є, нехай навіть невеликий, присадибна ділянка, то Вам буде дуже вигідно займатися птахівництвом. Наприклад розведення курей – одне з найпростіших і прибуткових напрямків. У Вас завжди на столі будуть дієтичні яйця і м’ясо, до того ж завжди є можливість заробити на цьому!
Для невеликого поголів’я не потрібно великих витрат. Вкладаємо незначні кошти, які дуже швидко окупляться. В якості приміщення можна використовувати сарай, навіс, укривши його попередньо плівкою або шифером. Ці птахи так само невибагливі до їжі. Як корм можна використовувати зерно, комбікорм, а в більш теплі пори року можна підгодовувати бур’яном з городу. Найпопулярніший метод Українських птіцефермеров з невеликим поголовьем- дати птахові волю і шанс знайти їжу до душі! Даний спосіб прийому їжі збагатить раціон домашньої курки хробаками, жуками, стеблами молодих і соковитих пагонів, тобто жізненновожним білком, мінералліт і вітамінами. Птах погуляла, наїлася – Ви гроші на корм заощадили!
Бізнес-план по розведенню курей.
Якщо у Вас виникло бажання заробляти на птахівництві, то необхідно скласти бізнес-план. При складанні бізнес плану необхідно визначитися з кількістю поголів’я птиці, площею приміщення і породою курей.
Породи курей діляться на три групи:
- яйценосні;
- м’ясо-яєчні;
- м’ясного напряму.
М’ясо-яєчні породи найбільш вигідні для розведення. Вони швидко набирають вагу і добре несуться, до того ж їх м’ясо смачне і практично не містить жиру. Кури м’ясо-яєчних порід відрізняються високою життєздатністю і пристосованість до місцевих умов. Крім того, кури общепользовательних порід – хороші квочки і стійкі до захворювань. Якщо виникає нестача в харчуванні, вони припиняють яйцекладку, щоб зберегти свою потенційну здатність до відкладання яєць, і швидко відновлюють продуктивність при поліпшенні годівлі. Також вони мають спокійну вдачу, малу схильність до впливу стрес-факторів. Яйцекладка курей м’ясо-яєчного напрямку – 200 і більше яєць на рік. У них смачніше, ніж у яєчних порід, м’ясо, тушки добре обмускулени. Жива маса, в залежності від породи, у курей – 2,0-3,0 кг, у півнів – 2,5-3,5 кг.
Курей-несучок розводять для отримання яєць. Такі породи несуться цілий рік, крім періоду линьки. Уже з 4х місячного віку такі кури починають нестися. Найбільш поширена порода – “леггорн”. Жива маса півнів 2-2,5 кг, курей 1,2-1,8 кг. Несучість висока – в рік від однієї курки-несучки одержують до 220 яєць, а від кращих до 250 і більше. Маса яєць 52-62 г. Забарвлення яєчної шкаралупи біла. Птах має живим темпераментом, дуже рухлива, завжди знаходиться в пошуках корму, дрібних камінчиків, комах. Вона добре освоїться, витривала, скоростигла. Курчата швидко ростуть і оперяються. Інстинкт насиджування загублений. Якщо ви вибрали такий вид діяльності то подбайте про покупку інкубатора.
Яєчні породи курей: Леггорн, Білорусь-9, Крос Ломанн-Браун, Крос Тетра З Л, Ізобраун, Шаверовскій крос 579, Крос фірми Хаїн-Лайн Біла-36, Російські білі, Орловські, Павловські, Мінорки, Українські вушанки.
М’ясо-яєчні породи курей: Кучинський ювілейні, Кучинський кури, Адлерський сріблясті, Московські чорні, Першотравневі, Полтавські, Род-айланд, Нью-Гемпшир, Австралорп, Суссекс, юрловская голосисті.
Для отримання курячого м’яса краще вибрати курей-бройлерів. Вони в основному використовуються для вирощування м’ясних курчат-бройлерів. Вони швидко ростуть, відрізняються великою живою масою. Яйцекладку починають в 6-7-місячному віці. Розводять у нас в основному м’ясні породи “корниш”, а також м’ясні лінії порід білих “плімутрок” і “суссекс”.
М’ясні породи курей: Плімутрок, Білий корниш, Кохинхин, Червоні білохвості.
Як вибрати курчат?
Для початку вашої бізнес-діяльності досить буде 20 голів здорової птиці. На кожні 10 курочок необхідний як мінімум один півень. Купувати птицю краще після 2-3х місячного віку, коли ви точно зможете визначити їхню стать. Звичайно купити можна і двотижневих ціплят, що набагато дешевше, вдивляючись в пухнасті рильця вловлюючи статеві відмінності інтуїтивно. Якщо Ви не ризикова людина, спокійно вибираєте птицю 2-4 місячного віку, у якої ще не почалася яйцекладка.